English version here!
English
Egyszerű megj.
aura gnes zerzői ldala
Köszöntés
Magamról
Bori világa
Karakterek
Vélemények
Sajtó
Könyvek
Extrák
Fan Art
Kapcsolat







Sajtó


Interjúk

86. Ünnepi Könyvhét (2015) alkalmából szerkesztőm, Raon (Erdélyi István) készített velem interjút a Delta Vision kiadói blog számára. Elsősorban a pár hónapja megjelent Embertelen jó novelláskötet kapcsán beszélgettünk – de természetesen szó esett az elmaradhatatlan rézf@szú bagolyról is.

Delta Vision kiadói blog

Magyar Nemzet Online Kultúrgrund rovata a Borbíró Borbála-sorozat keletkezéséről és céljairól faggatott - vagyis arról beszélgettünk, mi vesz rá egy szerzőt az abszurdnak is tekinthető "értelmiségi, magyaros vámpírregény" műfajának megteremtésére.

MNO Kultúrground (2014)

A legnagyobb magyar könyves közösségi oldal, a moly.hu két aktív tagja is interjúban kérdezett vámpírokról és a könyveimről. Shanara a Vámpírok múzsája megjelenése után keresett meg, így az az interjú a kezdetekről szól: a sorozat első állomásáról, és a kiadásig vezető útról. Adri könyvmoly elsősorban az írás személyes vonatkozásairól érdeklődött - valamint nekem adományozta a "magyar vámpírok anyja" epitheton ornanst.

Shanara (2012)
Adri (2013)

A Borbíró Borbála-sorozat ötödik kötetének megjelenése alkalmából válaszoltam meg a >Nyakonöntött Próbagoblin Szolgáltatóház kérdéseit. Elárultam azt is, honnan jön a "Magyar nyakba magyar szemfog!" szlogen.


Cikkek

rdekes élmény volt számomra, amikor az Rtl Klub Fókusz Plusz műsorának Drakuláról szóló részében megszólaltattak. Végül csak egy mondatom maradt benn a készre vágott műsorban, az érdeklődő visszajelzéseknek köszönhetően azonban írásba foglaltam a kimaradtakat, kicsit kibővítve, rendszerezve a gondolataimat. Ennek eredményeképp született meg egy kétrészes cikk arról, mit gondolok én íróként a vámpírokról. Az első rész azt összegzi, miért hálás karakter egy vámpír az író számára, miként lehet kiaknázni a benne rejlő lehetőségeket. A második rész azt járja körbe, hogy koronként miként értelmezték a vámpírt, mi a kulturális szerepe, és mit lehet kezdeni ezzel a szereppel a mai világban.


Szereplések

eghívást kaptam a 2013 októberében megrendezett VampiCon rendezvényre. A szervezők nem vették figyelembe, hogy napsütéses kora délután a célközönség nem látogatja a vámpírokról szóló rendezvényt, így csupán az arra lézengő humánok egy csoportja előtt beszélgettem a színpadon partneremmel, Müller Attilával a regénysorozatom világáról, az alkotói folyamatról, a kiadásig vezető útról. A beszélgetés kellemes, laza hangulatban zajlott, remélem, hogy akik megtiszteltek jelenlétükkel és figyelmükkel, jól érezték magukat.

Igyekeztem kicsípni magamat: szereztem szép, vörös parókát, vámpíros kézcsipkét, sőt, még fekete körömlakkot is. Határozottan én voltam a legvámpírosabb kinézetű széles e vidéken.

Ha a vámpírok nem is képviseltették magukat, azért láttam farkast, és ez nagy élmény volt.

Persze még nagyobb élmény volt simogatni őket – főleg mivel ezt Craig Parker társaságában tehettem. Ja, hogy nem ismeritek fel a képről? Segítek, nem civilben így néz ki:

(Craig Parker mint Haldír a Gyűrűk Urából)



Creative Commons License